תיקון מסך

מסך CRT זוכרים?

לפני עשור שנים, מסך CRT (Cathode Ray Tube) היה חלק בלתי נפרד מהנוף שפקד את המשרד / בית. מסך CRT  היה שונה בהרבה ממסך LCD   Liquid Crystal Display)) המוכר לנו. כיום כמעט ואיננו רואים מסכי CRT, הם נדמים לנו יותר למפלצות ענק.

מסך CRT – החסרונות:

  • כבד משקל – גודלו תופס מקום דיי נרחב מהשולחן המשרדי או הביתי.
  • תחושה לא ידידותית בזמן המודרני – לעבוד עם מפלצת…
  • רמת רזולוציה נמוכה.

כיום וכמעט שלא רואים את אותם מסכי מחשב CRT במשרדים מודרניים, אפילו אנשים שלא הסכימו להתקדם, או שלא יכלו להרשות לעצמם לרוכשו בגלל המחיר – כולם כבר החליפו מהישן לחדש – LCD, ואת המסך הישן תרמו או זרקו לפח.

רוצים להתקדם?

בקצב המהיר בעידן הטכנולוגי של היום – המסכים הדקים נהיים יותר ויותר דקים, הטכנולוגיה הולכת ומשתכללת מיום ליום, ישנם הרבה חברות וסוגים שונים הן ברמת הרזולוציה, והן ברמת איכות המוצר. חברות שיותר בטוחות בעצמם – כמו סמסונג SAMSUNG – יספקו אחריות של 3 שנים ויותר, אך חברות שפחות בטוחות בעצמם – ברמת האיכות – יספקו אחריות למסכי LCD  לשנה בלבד, וכמובן המחיר בהתאם. מחקרים רבים הוכיחו שככל שמחיר המסך זול יותר, כך האיכות והרכיבים של המסך יהיו באיכות נמוכה.

רוצים להתקדם יותר?

כיום המסך שתופס את מקומו של המסך LCD,  הוא מסך LED (( Light emitting diode. מסכים אלו עובדים בשיטה ופיתוח חדשני:

  • בעלי צריכת חשמל נמוכה.
  • ביצועי רזולוציה גבוהים.
  • עבודה באור יום, ללא הפרעה לרגישות העין.

כנראה שמסכי LED יתפסו את המקום של מסכי LCD , ומהר מאוד הצטרכו להמציא את הפיתוח הבא, ולעבור ממסך LED למסך שלא נודע.

איזה מסך כדאי לקנות?

נכון מאוד שמסכים זה כבר לא מוצר יקר, וכיום כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות מסך מתקדם במחיר משתלם, אך חשוב מאוד לדעת: 1) לא מומלץ לקנות כל מסך אלא רק מסך בעל שם ידוע, כמו SAMSUNG LG HP COMPAQ ACER MAG DELL AOC. 2) תראו שיש אחריות לכל הפחות ל-3 שנים.

תיקון מסך:

במידה והמסך התקלקל לאחר גמר האחריות, לא תמיד שווה לזורקו, רצוי לשולחו למעבדה לצורך תיקון, יתכן מאוד שניתן לתקנו במחיר מוזל ולחסוך בקנית מסך חדש, שודאי מחירו יקר משמעותית.

לתיקון המסך מומלץ לפנות למומחים לתיקון מסכים ולהחלפת מסך – לפטופטק.