רכיבים בתיקון מחשב נייד

כשמדברים על תיקון מחשב נייד, חשו בלדעת איזה מהחלקים מתקלקלים מהר ואילו פחות. גם כשקונים מחשב יד שניה עדיין כדאי לשקול להחליף לפחות רק חלק מהרכיבים. ישנן מחלות זקנה שאופייניות למחשבים בדיוק כמו לכל דבר. נזקי לחות, קפיצות מתח, חבלות וטיפול לקוי עלולים לגרום לנזקים רציניים ולנזק כספי מאמר זה ידריך ויעזור בבחירה נכונה בקניית מחשב יד שניה.

כפתורים ולחצנים במקלדת

הכפתורים והלחצנים במקלדת עשויים סיליקון או פלסטיק. בשל כך הם נשחקים לעיתים קרובות בשל חדירה של אבק ולכלוך. במחשבים ניידים יש להסיר את הפלסטיק ולנקות את הרכיבים הפנימיים באמצעות מטלית יבשה או נוזל מיוחד לאלקטרוניקה. במקרים בהם ההזנחה קשה והמקשים לא מגיבים, שווה לשקול החלפה של המקלדת. בלי שום קשר, שווה לנקות את המקלדת בסמרטוט לח ולהשתדל לשמור מפני לכלוך ואבק.

סוללה עייפה

סוללה במחשב נייד היא כנראה הרכיב הבעייתי ביותר. החשמל מספיק בדרך כלל לשעה וחצי של פעילות. מסיבה זו בכול פעם שמישהו יושב בבית קפה, רכבת או אולם הרצאות, תמיד הוא מחבר את הכבל למחשב. המתחים איתם עובדת הסוללה גבוהים מאוד ולכן יש להחליף סוללה כל שנה או שנתיים. מעבר לכך השווי שלה והאיכות יורדים משמעותית. ישנן סוללות של היצרנית המתאימים לדגם ספציפי. ניתן לרכוש גם סוללות לא מקוריות שאיכותן לא ברורה ברוב המקרים ולעיתים לשם כך נדרש תיקון מחשבים.

שקעי המחשב

אלו שנמצאים הרבה בחוץ כמו בלימודים, בעבודה או בבתי קפה, מחברים הרבה פעמים את הסוללה לשקע החשמלי הסמוך. אך אבוי! לעיתים אנשים לא שמים לב לכבל החשמל המתנדנד וכמעט קורעים אותו. לעיתים המחשב עצמו נופל ונשבר, אבל בדרך כלל השקע החשמלי מתעקם ונגרם נזק. שקע ה USB  אומנם עדין יותר אבל ישנם שלושה כאלה במחשב, בעוד שקע טעינה שקיים רק פעם אחת.

מסך המחשב

מסך המחשב גם הוא אחד החלקים העדינים ביותר בלפטופ. הרכיבים האלקטרוניים והשביבים המרכיבים את המסך הינם שונים מאלו של הטלוויזיה או של המחשב הנייד. מדובר בננו-טכנולוגיה שבקלות נשברת או נסדקת. עם שריטות על המסך עוד אפשר לחיות אבל עם שבר באמצע המסך לא ניתן להשלים ויש צורך בהחלפת מסך. בהרבה מקרים מסך גדול עולה יותר ממסך קטן. ישנם מסכי נגיעה ומסכיHD  שעלותם יקרה מאוד. פיקסלים שרופים קלים לזיהוי כנקודות זיהוי שחורות על המסך. עוד סיבה להורדה במחיר המחשב.

מעבד גרפי יקר

מאבד גרפי חשוב מאוד לאלו שמשחקים במחשב במשחקים כמו FIFA  ולא לחובבי הסוליטר למיניהם. מעבד הוא הרכיב שנמצא תחת הלחץ הגבוה ביותר והשחיקה עשויה להיות עצומה במידה והמחשב הנידי בן שנתיים ומעלה. בדיקה פשוטה של הרצת תוכנית או אפילו חלונית תוכל לגלות לכם את הטיב שלו. שוב, גם במקרה זה רצוי להיעזר בתוכנות לסריקת הרכיבים. זה לא תמיד זול להחליף מסך בתיקון לפטופ.

scrolling=”no” frameborder=”0″<br /> style=”border:none; width:450px; height:80px”>