מטענים למחשב נייד

אחת התקלות הכי נפוצות במחשב נייד, הן בעיות של טעינה. סוללה במחשב נייד טובה לדעה וחצי עד שעתיים. ישנן סוללות גדולות (וכבדות) שמספיקות לקצת יותר אך המחיר די יקר. במידה ואתם מבלים הרבה מחוץ למקור חשמל, כדאי להצטייד בסוללה נוספת אחת לפחות. קבצי מדיה כמו וידאו וסרטים דורשים משאב חשמלי גדול. לכל מחשב של כל חברה, ולכל דגם אפילו, יש מטען שונה שמתאים למתח והזרם עליהם עובד המחשב. כשקונים מחשב נייד בחוץ לארץ, חשוב לקחת בחשבון שאת הדגם הספציפי שרכשתם לא בוודאות נמכר גם בארץ, ולכן אם נהרסת הסוללה או המטען, תהיה בעיה למצוא תחליף להם.

איפה משיגים מטענים למחשב נייד?

חנויות עודפים הם המקומות המומלצים להשיג מטענים למחשב. כשפוסלים את כל הבעיות והתקלות למחשב נייד, אז לא נותר אלא להחליף את המטען. החנויות עודפים לא מכילות רכיבים מקוריים, אבל התחליפים די טובים ושמישים. היתרון הוא המחיר. ישנה תעודת אחריות ואריזה מקורית. ישנה האפשרות לרכוש מטענים פשוטים יותר תוצרת סין. המטענים האלה מתאימים לכמה סוגי מחשבים ויש לוודא שהמטען מתאים למחשב הנייד שלכם.

תקלה שכיחה במחשבים

‘FORCE MAGORE’  הוא הבעיה הנפוצה ביותר כשמדובר בתיקון מחשב נייד היא שנשפכים נוזלים למחשב הנייד. יד הגורל דוחפת/מפילה כוס מים על המקלדת.. מה עושים ומה לא עושים במצבים האלה:

  • מכבים מיד את המחשב. אם למחשב שלכם הליך הכיבוי לוקח כמעט דקה, אל תהססו לשלוף את השקע או להסיר את הסוללה ידנית. עדיף נזק קטן מנזק גדול.
  • חשוב להפוך את המחשב הייד, או את המקלדת בנייח.  לוודא שמסירים את הסוללה.
  • גש למעבדת מחשב נייד איכותית, שם ידאגו לייבש את הנוזלים ולהסיר את המשקעים מהרכיבים האלקטרוניים.

נזקים ותקלות אפשריות במחשב:

  • חלודה, חלודה וחלודה. האויב מספר אחד של השבבים האלקטרוניים הוא חלודה. מומלץ מאוד לייבש את המים שחדרו למחשב.
  • הדבר השני שעלול לקרות הוא התחממות. מים הבאים במגע עם אבק יוצרים בוץ שקשה מאוד להסירו מהחלקים.

כיצד לנקות אבק?

חשוב להשתמש במטלית לחה בלבד. בשום פנים ואופן לא להשתמש במטלית מלאה מים ולהוסיף חטא על המכה. את המסך אפשר לנקות באמצעות מטלית יבשה וספרי לניקוי חלונות. שימוש בשואב אבק יכול להיות יצירתי בנושא תיקון המחשב הנייח. פותחים מאחורה את הברגים ושואבים את כל אזור המאוורר. המאוורר של המחשב מכניס פנימה הרבה אוויר במטרה לקרר את החלקים. בצורה זו הרבה אבק חודר פנימה ועלול להיגרם נזק משמעותי למחשב ולביצועים שלו. עשו לעצמכם טובה והקפידו על כללי הניקיון של המחשב.

תיקון מחשב נייד יכול לעלות הרבה כסף. התקלות יכולות להיות רבות ושונות. במידה ושומרים על הניקיון של סביבת המחשב מפני אבק ומים, מקטינים את הסיכוי לבעיות חומרה ותוכנה ושומרים על ביצועים גבוהים של המחשב. מעבדת מחשבים מחליפה מסך למחשב נייד בעלות גבוהה. מנעו זאת והשיגו תיקון מחשב נייד בחברת המחשבים.