מטען למחשב נייד

מטען מקורי למחשב נייד – חשיבותו

מטען למחשב נייד הוא חלק מאוד חשוב במחשב; אך רבים נוטים שלא לייחס חשיבות למטענים מקוריים עבור מחשבים ניידים, ולכך – כדי לחסוך בעלויות – הם רוכשים ספקי כוח אוניברסלים, בעלי מתח בלתי יציב, אשר גורם נזק למחשב.

זכור, מחיר זול הוא המחיר הכי יקר!

האם אין מטענים אונברסלים באיכות ובהתאמה לדגם המחשב?

נסביר: פעולת המטען היא להוציא מתח יציב ומדויק אל המחשב הנייד. בספק כוח מקורי, הרכיבים האלקטרונים הפנימיים שבתוך המטען הם באיכות רבה, לפי הוראות יצרן – עבור דגם הספציפי של המחשב נייד; אך מטען אונבירסלי – אינו עובד במתח יציב, וכן התאמתו למחשב הנייד אינו תמיד באיכות.

זה נכון שישנם ספקים אוניברסלים ברמה גבוה ובאיכות רבה, אך כיום בשוק הגדול של המטענים – לא ניתן להבדיל מה טוב ומה לא. ישנם עשרות סוגי מטענים אוניברסלים ברמה נמוכה וב’יצור סיני’ זול, שימוש במטענים מסוגים אלו, יכולים לגרום נזק רב ללוח האם ולחלקי המחשב הפנמיים, וזאת משום שמטען אונבירסלי אינו עובד במתח יציב.

מנסיונינו במעבדה – לפטופטק – מחשב נייד שהיה בשימוש ספק כוח אונבירסלי לאורך זמן, המחשב נפגע, וכתוצאה מכך אינו נדלק כלל, או שהפסיק לעבוד בצורה תקינה, והוצרך לעבור תיקון.

לכן כפי שאמרנו, לא מומלץ לחסוך בעלויות כשמדובר במטענים למחשבים ניידים, דבר זה עלול לעלות לכם ביוקר!

איך אפשר להבדיל בין ספק כוח מקורי לחיקוי?

בדקו את סמל החברה ליצור של המחשב המופיע על המטען. אך כיון שהדבר ניתן לחיקוי, מומלץ שלא להשתמש בבדיקה יחידה זו. סימן הבדיקה הטוב ביותר הוא משקלו של המטען; מטען למחשב נייד שמשקלו הוא קל מאוד – הדבר ודאיי שאין הוא מקורי, אלא חיקוי זול וחסכוני – בעלויות החומרים. מטען מקורי שוקל יותר משום שיש בתוכו רכיבים אלקטרונים אשר מייצבים את המתח החשמלי, הם אלו הגורמים לו להיות בתקן היצרן.

אתם מוזמנים למעבדתנו לקניית מטען מקורי ובטוח – במחיר מצוין!

לפטופטק מעבדת לתיקון מחשב נייד