מחשב נייד – נס מודרני

לפני עשרים שנה, הרעיון של מחשב בגודל ספר, שאפשר להסתובב איתו ברחוב וללכת לכול מקום ולהיות זמין לגשת למאגרי מידע כמעט ובלתי מוגבלים, האם מישהו היה מאמין לי? גם היום, רעיונות שנראים לנו תלושים מהמציאות אט אט קורמים עור וגידים. פלאי הטכנולוגיה מביאים לנו מכשירים המשלבים ניידות, פשטות וידידותיות. תראו למשל את המהפכה הסלולארית.. בעשר שנים האחרונות היינו עדים לקפיצת מדרגה משמעותית.

אמינות הטכנולוגיה

הבעיה הא האמינות של המחשבים הניידים. לעיתים קרובות יש צורך בתיקון מחשב נייד מכול מני סיבות. לעיתים נדרש לפתוח את המחשב ולראות מה אפשר לנקות או להחליף כד למנוע בעיות. במחשבים ישנים הבעיה היא אלקטרונית. הרכיבים מתיישנים ויש להחליפם. במחשבים חדשים הבעיות הן יותר בתוכנה. מומחי מחשבים מכירים א כל הבעיות ויודעים כיצד לגשת לטפל במחשב. אדם שמבין בתקלות מחשבים יודעים כיצד להגן על המידע השמור במחשב תוך כדי תיקון התקלה. גם שהמחשב לא מקולקל אין זה אומר שלא צריך לתחזק אותו ולמנוע תקלות עתידיות. תמיד יהיו תקלות במחשב. הקומיקאי היהודי- אמריקאי, גראושו מרקס, פעם אמר “לעולם אל תסמוך על מחשב שאינך יכול לזרוק מהחלון “.

טיפים לבחירת מחשב נייד

לבחור מחשב נייד בצורה נכונה פירשו בחינת מספר רב של דגמים מחברות שונות. חשוב לבדוק את תעודת האחריות ומך הזמן שהיא תקפה. ככול שהחברה מעניקה אחריות ארוכה יותר, כך הדגמים שלה יותר אמינים. אותם הכללים תקפים כשבוחרים מעבדה לתיקון מחשב נייד. קחו מכשיר שמשרת את המטרות שלכם. אין טעם להשקיע במצלמה איכותית אם אינכם מנהלים שיחות וידאו. חבל לרכוש רמקולים יקרים אם אינכם מרבים לשמוע מוזיקה. מאיץ גרפי לא מיועד למי שאינו משחק במשחקי מחשב עמוסי גרפיקה.

תוכנות הפעלה שונות

תוכנות הפעלה יקרות בהרבה מהמקרים. תוכנות כמו לינוקס, ווינדווס, מקינטוש ועוד יכולות לעלות מאות שקלים. תוכנות נוספות אנטי וירוס, מסנן דואר זבל, הגנות השומרות על המחשב בזמן הגלישה, שירותי סינון תכנים, תוכנות כיווץ קבצים, תוכנות עריכת תמונות ומדיה ועוד שלל תוכנות לשימושים שונים, כולן עולות כסף, הרבה כסף. בחרו את התוכנות הנחוצות ביותר לכם. תוכנות ליצירת מסמכים דוגמת WORD  ו EXEL גם הן יקרות ומחירן יכול להגיע למאות שקלים.

מה לעשות שהמחשב התקלקל?

הדבר הראשון שעושים שהמחשב התקלקל זה לשלוף את תעודת האחריות. חשוב להפוך את כל הבית אם לא מוצאים. העלות של תיקון המחשב הנייד, החלפת מסך או כל בעיה אחרת יכולה להיות יקרה ואפשר למנוע את הכול כשהחברה מספקת אחריות. התקלה התרחשה כעבור 14 יום? ניתן להחזיר אותה לחנות ולקבל את הכסף בחזרה. ניתן לבצע תיקונים במעבדה או בידי טכנאים פרטיים. החיסרון הוא שבמידה והם טועים במשהו, אז אין למי לפנות.

איפה קונים גאדג’טים?

אפשר לקנות מכשירים מדליקים וחדשניים בחנויות הגדולות ובאינטרנט. גאדג’טים כמו IPAD  ונגני מוזיקה ווידאו זמינים בשלל גרסאות וניתן להשיגם במחירים שונים במקומות שונים. מאוד חשוב במקרים האלה לשמור על תחזוקה נכונה. בדומה למחשבים ניידים, הציוד האלקטרוני עדין מאוד ורגיש לאבק וללכלוך. תיקון מחשב נייד – הברירה האחרונה.