מדריך למחשב יד שניה

ישנם מוצרים שהערך שלהם יורד משמעותית במהירות רבה. בדומה לירידת הערך של רכב חדש שניה אחרי שיצא מהחנות, מחשב נייד גם הוא נעשה נחשק הרבה פחות תוך מספר ימים. אלו מכם שמתמצאים בעולם המחשבים הניידים כבר יודעים לזהות מציאות ורואים מעבר לעטיפת הניילון החסרה. אלו מכם שלא מכירים את התחום, בקרוב יוכלו לזהות את הנקודות החשובות ויצליחו לרכוש לעצמם מחשב נפלא במחיר מגוחך. מדריך זה מכיל את כל הכלים מזיהוי מהיר וקליל.

מחשבים ניידים בישראל

שוק המחשבים הניידים בישראל מפותח מאוד. רבים מעדיפים להחליף את המחשב בהזדמנות הראשונה שהוא מתקלקל. עקב כך שוק הלפטופים המשומשים בישראל גודל אף הוא. קל לזהות את המותגים הגדולים ולהתלהב מהלוגו של יצרנית המחשב בדיוק כפי שמתלהבים מהלוגו של יצרנית רכב. התפתחות השוק פירושה דגמים חדשים המתאימים ליותר אנשים. עידן מחשבי המגע וה IPADים למיניהם עדין מניע את השוק ומשפיע על הבחירה.

בירור צרכים אמיתי

כולנו היינו רוצים לרכוש את המחשב הכי טוב, אבל המחיר עשוי להגיע בקלות לסכומים של עשרת אלפים שקל ולמעלה מזה. בשל המחיר הגבוה כל אחד צריך לבדוק מהם הדברים החשובים לו ביותר במחשב, והאם הם ישתנו במידה והמחשב יהיה מסוגל לפעולות נוספות. השימושים של רובינו במחשב הנייד הם שימוש בקובץ הוורד, גלישה באינטרנט ולראות סרטים מדי פעם. לשם כך לא צריך מפרט יוקרתי ונוצץ. לעיתים ניתן להשיג מחשב איכותי יד שניה ולחסוך אלפי שקלים.

סיבות למכירת המחשב

הדבר הראשון שצריך לדעת לפני שמחליטים האם לרכוש א המחשב מהאדם היא לשאול אותואותה מהי הסיבה בגינה הוא רוצה להחליף אותו. בדומה לרכב, גם במקרה הזה יכול להיות שנשמע תשובה לא כנה אבל אולי נשמע גילויי אמת. אחת הסיבות העיקריות היא שדרוג. ישנם הדורשים ביצועים גבוהים יותר ויותר ומחפשים תמיד מחשב חזק ומהיר שיפעיל את התוכנות והמשחקים החדשים ביותר. ישנם משתמשים שרכשו מחשב נייד אבל לאחריו רכשו מחשב נוסף נייח ואין להם שימוש בנייד. סיבה שלישית היא מעבר של רבים למחשבי הטאבלט או הנוטבוק.

רכיבים אלקטרוניים משופצים

מעבדות פרטיות לתיקו מחשבים וחנויות מחשבים מוכרות מחשבים משופצים. במחשבים אלו הוחלפו חלפים מסוימים בחדשים ויתר הרכיבים זכו לטיפול ניקיון. בצורה זו החזירו את המחשב לשימושיות סבירה. המחיר עשוי להיות יקר ממה שמציע אדם פרטי אבל התמורה גבוהה. מעבדות רבות מתקנות גם את הליקויים בחומרה ובתוכנה ואפילו נותנת אחריות של בין חצי שנה לשנה.

לסיכום, שאלו את עצמכם מה השימושים שהם אתם חפצים ומהם השימושים בהם הייתם מעוניינים. בצורה זו תוכלו לכוון את עצמכם לדגמים מסוימים שיעניקו לכם את תמורה במחיר נמוך יחסית. שיפוץ ותיקון מחשב נייד דווקא משתלם.