לרכוש מחשב טוב

כשקונים מחשבים ניידים צריכים להיות מודעים למה שאנו צריכים בדיוק. כשלא עושים בירור צרכים, יוצא שקונים יותר דברים מיותרים שעלולים לעיתים קרובות להתקלקל. חשוב לקנות מחשב אמין שלא מתקלקל מהר. ידוע שמחשבי מקינטוש אמינים יותר ומחזיקים יותר במבחן הזמן ופגעי הווירוסים המשתוללים ברשת. מחשבים אישיים וניידים נוטים להתקלקל מבחינת תוכנה או חומרה. חשוב להיות עם האצבע על הדופק ולא להתקין על המחשב כרטיסים או תוכנות שלא זקוקים להם. ככול שהמחשב מכיל פחות אלמנטים, ככה הוא יעוד מהר יותר ופחות יתקע.

איך לשמור על ניקיון הכונן?

שיחזור דיסק, איחוי דיסק וסריקת דיסק הם כלי מערכת שנועדו לשמור על המחשב בכשירות מלאה. מדי פעם יש לסדר את הכונן ולהסיר “זנבות” של תוכנות. ישנן תוכנות המסירות את אותן השאריות ובכך לחסוך מן משאבי המערכת. ככול שפחות תהליכים רצים על המחשב ברגע הנתון, כך המחשב מפגין ביצועים טובים יותר. ישנן תוכנות מקצועיות שמזהות את הזנבות של הקבצים או התוכנות הנידחים ביותר ובכך ניתן לפנות עוד ועוד משאבים לטובת הדברים החשובים לנו באמת. ישנן משחקי מחשב ותוכנות “כבדים” שדורשים ביצועי חומרה גבוהים. כששומרים על ניצול מלא של הזיכרון הפנימי של המחשב, ניתן להפיק ממנו את המיטב.

תמיכה טכנית

שירותי תמיכה חיצונית נותנים מענה מידי לבעיות שכיחות. במקרים רבים ש לנו בעיה פשוטה אחת ואפשר לפתור אותה בהתייעצות עם איש מחשבים טלפוני. לעיתים מדובר בבעיה של תוכנה, לפעמים יש איזשהו אתר שלא עובד או שהמדפסת לא מדפיסה. לצרכים אלו לא מזמינים טכנאי מחשבים מומחה, אלא ברוב התקלות מסוג זה ניתן להשתמש בשירות HELP DESK  או תמיכה תכנית טלפונית. איש מחשבים שמזמינים הביתה יכול לעלות הרבה כסף ולכן לפעמים כדאי להשתמש דווקא השירות טלפוני של חברה חיצונית.

תעודת אחריות

כשקונים מחשב נייד או כל מחשב נייח אחד חשוב לשמור את תעודת האחריות ואפילו לשים אותה בתוך ניילון. במקרים רבים יש צורך להחליף איזה רכיב או לשדרג משהו כזה או אחר. יכול להיות שקונים כרטיס קול או כרטיס זיכרון כזה או אחר ומסתבר שבעצם מעדיפים משהו אחר, ורוצים להחליף. לכן חשוב לשמור על תעודת האחריות ולשמור שתיקון מחשב נייד יעשה בחנות המחשבים אצלה קנינו. ככלל, חשוב לשמור על התעודת אחריות בכול פריט אלקטרוני שרוכשים. בדרך כלל, בחנות מדביקים על המחשב מדבקה שמציינת עד מתי האחריות תקפה.

מה עושים כשצריך טכנאי?

כשפגה האחריות על המחשב הנייד שקנינו, יש לחפש מומחה מחשבים בעל התמחות בסוג הספציפי שרכשנו. מדריכים באינטרנט מפרסמים מומחים רבים. כל אחד בעל הסמכות שונות וניסיון במחשבים שונים. עוד לפני שמזמינים אותו הביתה. חשוב לומר לו מה התקלה בדיוק, ומה התעריף שאנו מוכנים לשלם. לא מומלץ לחכות לו שיבוא ואז לספר לו מה הבעיה. רק על עצם זה שהוא בא הוא מבקש כסף. כשמדובר בתיקון מחשב נייד, לכו על בטוח.