טכנאי מחשבים

בדיוק כפי שרוכשים רכב יד שניה, גם מחשב יד שניה מגיע למעבדת מחשבים ועובר בדיקות. אי אפשר לקבוע לפי מראה חיצוני האם מצבו של המחשב הנייד טוב או לא, טכנאי מחשבים, בדומה למכונאי יכול להגיד “הסוללה על הפנים”. מעבדת תיקונים טובה יכולה לתת אומדן טוב בנוגע לעלות של המחשב והערכת תפקודו. במידה ואתם מכירים טכנאי מחשבים טוב או מעבדה מומלצת אז כדאי לפנות אליו ולהפגיש בינו ובין הצד המוכר. שימו לב כי לא כל טכנאי מחשבים יש הבנה מספיק טובה בתיקון מחשב נייד. כמו כל איש מקצוע אחר, עורך דין, קבלן, רואה חשבון חייבים לבדוק המלצות לפני כן.

טכנאי מחשבים – זיהוי תקלות

בדומה להיסטוריית הטיפולים של הרכב, גם למחשבים ניידים יש היסטוריה של טיפולים במידה וטופלו במעבדות היצרנית. כל מה שצריך לעשות זה למסור למעבדה את המספר הסידורי של הלפטופ ומיד תתגלה רשימה של התקלות והתיקונים. במידה וטכנאי מחשבים אליו פניתם לא עוסק בתקלות במחשבים ניידים, אפשר לפנות ישירות למעבדת השירות של היצרנית ולקבל את המידע המלא.

טכנאי מחשבים – מה עושים כשכשהסתיימה האחריות

נהוג להעניק על מחשבים חדשים שנה עד שלוש שנות אחריות. אבל השאלה מה עושים כאשר הסתיימה תקופת האחריות? מעבדת השירות של הרשת בה רכשתם את המחשב לא תעניק כיסוי לתיקון, וגם לא היצרנית. במידה ותבחרו לתקן את המחשב שם תשלמו מחיר גבוה יחסית. שעת עבודה של טכנאי מחשבים יכולה להיות יקרה מאוד. מעבדות מחשבים פתוחות יותר לקבלת מחשבים לבדיקה ותיקון. רוצים לבדוק את המחשב של המוכר? כדאי להתחלק בעלות הבדיקה.

תיקון לפטופ לעצלנים

למי שאין כוח להיסחב למעבדת המחשבים, או אין זמן, יש פתרון נוסף שונה. ישנן תוכנות אוטומטיות הבודקות את הביצועים של המחשב כמו גם את המעבד, הזיכרון, הכונן הקשיח והכרטיס הגרפי. לעיתים התוכנות מגיעות כולן על דיסק און קי אחד ודורשות לעקוב בצורה קלילה אחר ההוראות והדרך לדוח מפורט פשוטה. ניתן להוריד אותן מאתר היצרן ולהתחיל לבדוק את החתול שבשק. חשו בלשים לב שהמחשב מחובר לאינטרנט כדי להשוות את התוצאות לעומת המצב כחדש. להלן חלק מהתוכנות הקיימות בשוק:

  • PcMark05 – בודקת את החומרה הכללית כמו הזיכרון, הכונן הקשיח, מעבד, מנהל המשימות וכו’.
  • 3DMark Vantage – תוכנה הבודקת ביצועים גרפיים. כדאי להשתמש בה במחשבים בני שנה וחצי ומעלה.

ככול שהביצועים של המחשב הנייד נמוכים יותר, כך השווי של המחשב נמוך יותר. נפילה של 2000 נקודות במבחן יכולה להעיד על תקלה כלשהי במחשב. זוהי בהחלט עילה להורדה במחיר. מבין מכלול הרכיבים הקיימים במחשב הנייד, ישנם כאלה הנוטים להינזק ו’להתעייף’ יותר מהיתר. המעבד הולך ונעשה חלש במהירות, לעומתו כונן קשיח עמיד יותר במבחן הזמן. השאלה התקציבית היא האם להשקיע כסף בשיפור ובהחלפת הכרטיסים השונים, לשיקולכם. שיקום, חידוש או תיקון מחשב נייד עשוי להיות יקר.
scrolling=”no” frameborder=”0″<br /> style=”border:none; width:450px; height:80px”>