למי לא לפנות בתיקון המחשב?

רבים שולחים את המחשב הנייד שלהם לתיקון. השאלה היא לאן בדיוק לפנות כשיש צורך החלפת מסך, מקלדת מקולקלת או כל בעיה הדורשת תיקון מחשב נייד. ישנם צעירים המגדירים את עצמם כ’מומחי מחשבים’, ישנן חנויות מחשבים וגם רשתות מחשבים בעלות מספר רב של סניפים ברחבי הארץ. למרות שהרשתות גדולות בעלות כל הכלים לתקן מחשבים מכול הסוגים, לא תמיד הדבר כך. למעשה, ככול שהחברה גדולה יותר, כך יש יותר מקום לטעויות. המקרה הבא נועד להמחיש את הבעיתיות בתיקון מחשב נייד בחברת ‘אופיס דיפו’.

מה הייתה התקלה?

אישה רכשה מחשב נייד ברשת אופיס דיפו והכול נראה תקין. לאחר פרק זמן מסוים המחשב התקלקל והלקוחה פנתה לרשת כיוון שמדובר היה עדיין במסגרת תקופת האחריות. אחרי פרק זמן מסוים בה לא השיבו לה את המחשב, היא דרשה הסברים מתי הוא יחזור מתיקון ומדוע חל העיקוב. לבסוף הודיעו לה כי המחשב שלה הלך אבד. אותה גברת החליטה לקחת את העניינים לידיים ולקחה צעד אחד קדימה.

תיקון מחשב ובית המשפט

האישה הגישה תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות בטבריה נגד רשת אופיס דיפו בגין איבוד הלפטופ שלה. במהלך המשפט ביקשה הלקוחה פיצוי בגין עוגמת נפש ועבור הוצאות המשפט על סך 15 אלף שקל. אופיס דיפו מצדה הודתה באיבוד המחשב הנייד והציעה לפצות את הלקוחה ב500 שקלים ובסכום נוסף לרכישת מוצרים בחנות החברה. השופטת פסקה לטובת הלקוחה לאחר שמנהל הסניף לא הגיע לעדות בבית המשפט וגם כיוון שהרשת התחמקה ממתן תשובה ברורה גם לאחר 45 יום מרגע מסירתו לתיקון.

למה צריך לשים לב?

חשוב לשים לב למעבדה בה מגישים את המחשב הנייד המקולקל. יש לשים לב שיש במקום תעודות של הסמכות רלוונטיות. סדר וניקיון מתגלים כקריטיים בתחום זה. יכול להיות הצוות הטכני שבמעבדה באמת יודע לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר אבל בכול הקשור במתן שירות ללקוח, הם לוקים בחסר. כלל האצבע אומר שכאשר נכנסים למקום בו אמורים לקבל שירות, ואף אחד לא ניגש אליכם, פירוש הדבר שהלקוחות לא חשובים לו.

החלפת מסך

אחד הדברים הבעייתיים ביותר בנוגע למחשבים ניידים זה העדינות שלהם והשבריריות בעת חבטות. כמעט בכול פעם כשמחשב נופל לרצפה, נשבר איזשהו חלק. המסך הוא הפגיע ביותר מבין חלקי המחשב ובמידה ומחליפים אותו מומלץ להשתמש בחלק מקורי וחדש של היצרנית. אורך החיים במחשב הוא הכול. אין טעם לחסוך בעלויות הכיבים ולהתפשר על רכיבים נמוכי איכות, כיוון שאורך החיים של המחשב יורד משמעותית. עשו לעצמכם את החיים קלים, חפשו בפורומים ובאתרי אינטרנט אחר המלצות למעבדת תיקון מחשב נייד.