לימודי מחשבים לתואר ראשון

לימודים אקדמים ולימודים על-תיכוניים בכלל, יכולים לפתוח בפנינו עולם שלם של אפשרויות קריירה חדשות. אולם מעטים הלימודים שמציעים אופק תעסוקתי מבטיח כמו לימודי תואר ראשון במחשבים. תואר ראשון במחשבים או במדעי המחשב נותן לכם נקודת פתיחה מוצלחת במיוחד בתחרות על משרות נחשקות בהיי טק ובחברות מחשבים וטכנולוגיה. בהתאם, גם סף הקבלה ורמת הלימודים בחוג למדעי המחשבים באוניברסיטאות המובילות גבוהים מאוד ודורשים יכולות גבוהות והשקעה רבה במהלך הלימודים.

תואר במחשבים – תנאי קבלה

יש הרבה קורסים ולימודים קצרים בתחומי מחשוב ייעודיים : שפת תכנות מסויימת, שירותי תרגום או תחום ספציפי במחשבים. בוגרי הקורסים האלה יכולים להתקבל לעבודה בתחומים המצומצמים שלמדו. תואר ראשון במחשבים מעניק הרבה מעבר לזה : לימודים בני שלוש שנים, הכוללים יסודות, קורסי העשרה והתייחסות רחבה לעולם המחשוב על כל הבטיו.

הביקוש ללימודי תואר במחשבים הוא רב ולכן גם דרישות הסף לקבלה גבוהות מאוד : תדרשו לציוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים וליכולות מתמטיות גבוהות. האוניברסיטאות מקבלות בוגרי 4 יחידות מתמטיקה לפחות, עם העדפה לבוגרי 5 יחידות. שפות התכנות מבוססות במידה רבה על מתמטיקה גבוהה ועל הגיון מתמטי ולכן חשוב לא רק לעמוד בדרישות המינימום אלא גם לאהוב מתמטיקה, כדי שתוכלו להתמודד עם תכני הלימוד בקלות יחסית.

תוכנית הלימודים

תואר ראשון במחשבים כולל מגוון רחב של קורסים שמטרתם להשיג שלוש מטרות עיקריות : קורסי היסוד, המבססים בעיקר על מתמטיקה ויסודות התכנות, נועדו להכשיר את המתכנתים לעתיד לסוג החשיבה שעומד מאחורי שורות הקוד, חשיבה שתבטיח להם התמודדות מוצלחת עם אתגרים בכל שפת תכנות שבה יעבדו. קורסי ההעשרה נועדו להרחיב ככל האפשר את עולם הידע של הסטודנטים ולחבר אותם להקשר הרחב של עולם המחשוב העדכני. יתר הקורסים מקיפים את ההבטים הרבים שיש לעולם המחשבים : שפות תכנות מרכזיות, תקשורת רשתות, מסדי נתונים, מערכות הפעלה ועוד.

קריירה בעולם המחשבים

תואר ראשון במחשבים מטעם אוניברסיטה או מכללה מובילה מתקבל בחום אצל המעסיקים הישראלים וצפוי לתת לכם עדיפות על פני בוגרי הקורסים הקצרים. עם תואר ראשון במחשבים אפשר להתקבל ללא מעט משרות בענפי עיסוק מגוונים, שכולם היום דורשים מתכנתים איכותיים. יכולות התכנות שלכם יכולות להביא אתכם לעיסוקים מעניינים לא רק בחברות שמתמחות במחשוב נטו, אלא גם ברפואה, ביולוגיה, טלקומוניקציה ועוד. מקצועות התכנות העיקריים הם פיתוח יישומי מחשב, פיתוח מערכות תוכנה, תכנות של מערכות מידע ותכנות בסביבת Web. בכל אחד מאלה מצפות לכם משרות מאתגרות, בשכר התחלתי גבוה ותנאי עבודה מצויינים. כמו כן, ניתן לעבוד במשרה חלקית במעבדות לתיקון מחשב נייד, החלפת מסך כטכנאי לעבודה התחלתית.
scrolling=”no” frameborder=”0″<br /> style=”border:none; width:450px; height:80px”>