התקנת מערכת הפעלה

מערכת הפעלה, מהי?

מערכת הפעלה תפקידה לגרום למשתמש – שימוש ידידותי עם כל הקשור למחשב.

לפני המצאתו, כמעט ולא היה מושג בעולם המחשבים מהו שימוש מחשב ביתי; בכדי להשתמש במחשב, היה צורך לדעת קודים רבים ושיטות עבודה שונות ומיושנות…

כמה מערכות הפעלה קיימות בשוק?

מערכות הפעלה הנפוצות כיום: WINDOWS | LINOKS| SERVER | MAC.

בכל העולם – עד לפני תקופה, השתמשו במערכת הפעלה בשם MICROSOFT WINDOWS (מיקרוסופט ווינדוס), היא הייתה המערכת ההפעלה הנפוצה והיותר מוכרת עבור רוב המשתמשים. אמנם המערכת חדירה לוירוסים, תולעים, ושגיאות נפוצות, אך היא עצמה – טובה.

כיום יש מתחרים נוספים כמו MAC APPLE – שיש הטוענים שמערכת זו היא הרבה יותר יציבה ונוחה למשתמש, אבל אין חולק כי מערכת הפעלה של ‘מק’ ו’אפל’ – אין כמעט מצב של וירוסים ושגיאות.

מערכת הפעלה – מקורית בלבד!

מערכת הפעלה דורשת רישיון – מה שנקרא ‘מערכת הפעלה מקורית’ (הרישיון עולה כסף). את הרישיון חשוב לקנות רק ממקום מוסמך ומוכר. לעולם אל תשתמש במערכת הפעלה לא חוקית, דבר זה עלול לגרום לך להסתבך עם החברה, ולעלות לך ביוקר ובכסף רב, ועד למאסר.

איך אני יכול לדעת שהמערכת הפעלה שלי – מקורית?

מספר הרישיון למערכת ההפעלה נמצאת במדבקה מתחת למחשב, וכן נרשם במחשב בקובץ מיוחד בעת התקנתו.

מהי מערכת הפעלה טובה?

במידה והמערכת נוחה וידידותית עבור המשתמש – זוהי מערכת הפעלה טובה.

האם אפשר להתקין במחשב כמה מערכות הפעלה?

כיום יש אפשרות להתקין במחשב כמה מערכות פעלה, ולבחור באיזה מערכת הפעלה ברצונך להשתמש.

מערכת הפעלה וירטואלית?

ישנם מערכות הפעלה שעובדות באופן וירטואלי, כלומר שניתן להפעיל מערכת הפעלה דרך המערכת הפעלה הקיימת בו זמנית,ללא כל הפרעה לשימוש במערכת ההפעלה הקיימת.

אפשר לעשות את ההתקנה לבד?

בכדי להתקין מערכת הפעלה יש צורך לדעת 1) איך לבצע את ההתקנה. 2) איך להתקין את כל הדרייברים והתוכנות הנלוות, כדי שיהיה ניתן לצפות בסרטים, להשתמש באינטרנט, לשמוע מוזיקה כמו שצריך, ועוד. לכן רצוי מאוד לבא למעבדה שיעשו עבורכם את העבודה כמו שצריך.

אנו במעבדתנו – ‘לפטופטק’ – מבצעים התקנת מערכות הפעלה לכל סוגי המחשבים ותיקון מחשב נייד – בצורה מקצועית ביותר.