הרכיבים במחשבים ניידים

המחשב הנייד עשוי רכיבים שפועלים תחת זרם גבוה מאוד ולכן הם מתחממים עד לטמפרטורה גבוהה. הבעייתיות במחשבים ישנים היא שמלא אבק חודר למחשב וגורם לחום להצטבר במקום להתפזר החוצה באמצעות מערכת הקירור. חשוב לפתוח את המחשב ולשאוב באמצעות שואב אבק או לנקות באמצעות מטלית את האבק שהצטבר ואת הלכלוך. הצטברות של אבק מקטינה באופן משמעותי את אורך החיים של המחשב ומורידה את הביצועים שלו. אפשר להשקיע ולרכוש שואב אבק ייעודי למחשבים ניידים. גאדג’ט נפלא כדי ‘לפתוח סתימות’ במקום לקחת את המחשב למעבדה או לטכנאי.

ממי רוכשים מחשב?

בדיוק כפי שלא הייתם קונים רכב מנהג מרוצים או רכב שהיה מונית, כך לא קונים מחשב נייד שעבד מסביב לשעון במשך שנה שלמה. עדיף לרכוש את המחשב מסטודנט או פנסיונר שכל השימוש שלו במחשב היה פתיחת קבצי וורד וגלישה באינטרנט. רבים רוכשים מחשב כדי להשוויץ בו או סתם כך לגלוש לפעמים כשהמחשב הנייח תפוס. בצורה זו המחשב לשמור במיוחד. היות ואין מחיר מחירון עמיד למחשבים ניידים, תמיד אפשר התמקח ולנסות להשיג את המחיר שרציתם.

מחשב חדש עם בעיות

לעיתים קונים מחשב נייד חדש בחנות ונדמה שאין שום סיכוי לתקלות או בעיות למיניהן, אבל לא תמיד הדבר כך. ישנו מקרה שהתרחש רק לפני שנה ובו אדם רכש לפטופ חדש ואיכותי עם אחריות לשלוש שנים. לאחר שנתיים וחודשיים המחשב תקלקל ונמסר לתיקון ברשת החנויות. המחשב אומנת תוקן והכול נראה בסדר גמור, אבל לאחר מספר חודשים נוספים המחשב שוב התקלקל, ושוב נמסר לתיקון. התיקון השלישי אירוע אחרי חודשיים אך לא הוחזר ללקוח כלל. בסופו של דבר המקרה הגיע לבית המשפט והשופט פסק פיצוי של 20 אלף שקלים ובנוסף מחשב חדש.

תגובת ענקית המחשבים

החברה טענה מצידה כי עשתה את כל המאמצים הנדרשים כדי לתקן את המחשב ואף הציע לו להחליפו ללא עלות. כהמשך טענה כי מעבדת המחשבים לה נמסר הלפטופ איחרה במסירת המחשב בחזרה ואפילו תבעה אותה בעצמה. בפעם השלישית הסתבר כי הלקוח פשוט לא הגיע לקחת את המחשב לאחר שהלפטופ חזר מתיקון.

מה עושים שהאחריות מסתיימת?

כשהאחריות על המחשב הנייד מסתיימת, צריך להשגיח על המחשב במשנה זהירות. במדיה והוא מתקלקל אז לא תמיד צריך לחפש את האפשרות הזולה ביותר לתיקון. מעבר לזה, מסתבר שככול שהחברה אליה פונים היא יותר גדולה, כך גדלים יותר הסיכויים שהמחשב ילך לאיבוד. אפשר פשוט לפנות למעבדת מחשבים מומלצת עליה קוראים בפורומים, מאמרים וברחבי הרשת. כשמדובר בהחלפת מסך או תיקון מחשב נייד פונים תמיד ללפטופטק!