דיסק קשיח למחשב נייד

דיסק קשיח

דיסק קשיח למחשב נייד הוא כלי האחסון למידע שלכם, כיום קיימים דיסקים קשיחים למחשבים ניידים בעלי נפח ענק כ-2 טרה ויותר, דבר שהגדיל את כמות המידע שניתן לאחסן בכלי קטן זה. דיסק הקשיח כיום מיוצר על ידי חברות רבות כמו SAMSUNG WESTERN DIGITAL ועוד, שמתחרות זו בזו ברמת האיכות, בכמות הזיכרון ובמהירות.

היסטוריה

בתחילת דרכו של הדיסק הקשיח למחשב נייד, הכמות נפח של הדיסק קשיח הגדול ביותר היה 1 MB. לא להאמין איך בתוך תקופה קצרה – הפך הדיסק קשיח למקור כמעט היחידי לאחסון מידע של אנשים פרטיים, חברות ומפעלים. נוצר מצב שכמעט ואין צורך להשתמש בניירת בכדי לאחסן מידע או בדיסק און קי. דבר זה גרם לחסכון בכוח אדם ובצורך שמירת ניירת, והכל לחיצת כפתור בלבד.

דיסק קשיח – הפחד

לא ניתן לדמיין אותנו עובדים בשיטות המיושנות, לפני עידן המחשבים והדיסק קשיח; כאשר בשביל לאחסן מידע מסוים, היינו צריכים לאחסנו בקלסר מיוחד בארכיון – דבר המקשה במיוחד בשליפת המידע תוך חיפוש וחיטוט בניירת, אך ‘עליה וקוץ בה’ – המידע שלנו לא מאובטח מספיק טוב, ודיי בקלות ניתן לחדור לדיסק הקשיח ולשלוף ממנו מידע יקר ורגיש, ובלי שנרגיש בכך. אם דבר זה מטריד אתכם יש פתרון:

אכסון מידע ברשת

פתרון אחסון – כתחליף לדיסק קשיח: חברות גדולות כמו בנקים וכדו’ הצריכות לאחסן מידע יקר ורגיש, אך רוצות לחסוך בעלויות של שרתים וכלי אחסון, ניתן כיום לאחסן מידע בכמות שלא ניתנת להגבלה – דרך הרשת. ישנן חברות רבות המציעות פתרונות המאפשרות לנו שלא להשתמש כלל בדיסק קשיח, ולשמור מידע בדרך מאובטחת דרך הרשת, לחברות אלו יש חדרי אחסון מידע בעלי מחשבים ודיסקים קשיחים בנפח אחסון בלתי מוגבל, ובתשלום קטן אפשר לגבות מידע בדרך מאובטחת.

איך לשמור שדיסק הקשיח שלא יינזק?

הדיסק קשיח יכול להינזק בקלות עקב חוסר זהירות בשימוש לא נכון במחשב נייד:

  • אל תזרוק את המחשב על השולחן או המיטה, ובמיוחד כשהמחשב דולק. הדיסק קשיח עלול בקלות להינזק עקב כך!
  • כבה את המחשב בזמן שאינך משתמש בו, גם הדיסק קשיח צריך לנוח…
  • אל תבצע כיבוי פתאומי של המחשב, וכן לא כיבויים והדלקות יתר על המידה.

הדיסק קשיח התקלקל?

במקרה והדיסק קשיח התקלקל ואינו נדלק כלל, או שלא ניתן לשלוף ממנו מידע, במעבדתנו – לפטופטק לתיקון מחשבים ניידים, נעזור לך לשחזר ולחלץ ממנו את הדרוש.